Geciktiricili Prezervatif

Geciktiricili prezervatif geciktiricili prezervatif kayganlaştırıcılarında benzocaine adlı kimyasal bir madde kullanılarak üretilirler. Kayganlaştırıcı içerisindeki benzocaine oranı %5 civarında olur. Benzocaine penis derisi tarafından bir miktar emilerek yüzeyde anestezik bir etkiye neden olur. Bu uyuşma prezervatif altında kalan penis derisinin yüzeyinde çok ince bir tabakada etki oluşur dolayısı ile cinsel hazzı ortadan kaldırmaz.

Penis fizyolojik yapısı itibarıyla sürtünme, basınç ve vakum gibi etkilerle uyarılır. Geciktiricili prezervatifler sürtünme etkisi ile oluşan uyarılmayı kısmen baskılar. Bu da prezervatifle birlikte boşalma süresini daha rahat kontrol etmeye yardımcı olur. Geciktiricili prezervatiflerin kullanımı sonrasında 15dk ya kadar uyuşma hissi azalarak tamamen etkisini yitirir.

Geciktiricili prezervatifleri dilerseniz deneyim amaçlı ya da daha derin hazlar hissetmek için de kullanılabilirsiniz. Hatta normal olduğunu düşündüğünüz ilişki sürenizi daha da uzatmak amacıyla kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Çünkü benzocaine, daha etkili anestezik maddeler kullanılana kadar tıbbi amaçlar için kullanılmış bir maddedir.

Geciktiricili prezervatifler benzocaine nedeniyle çok nadiren de olsa kızarma, kaşınma, yanma ve ya tahriş gibi hassasiyetlere neden olabilirler. Bu hassasiyetler sadece erkeklerde ortaya çıkmaz, genital bölgenin daha hassas olması nedeniyle kadınlar için de geçerlidir. Prezervatif rahatsız edici bir etki yarattığında derhal kullanıma son vermek gerekir.

Erken boşalma büyük ölçüde psikolojik nedenlerden kaynaklanan bir durumdur. Geciktiricili prezervatifler erken boşalma durumunun ortadan kaldırılmasında fiziksel olduğu kadar psikolojik olarak da yardımcınız olabilir. Ancak erken boşalma düzenli bir cinsel yaşantı içerisinde kendiliğinden ortadan kalkabilmektedir. Düzenli bir cinsel yaşantıya rağmen erken boşalmaktan şikayet ediyorsanız bir uzman desteğinden yararlanmanız faydalı olacaktır.

Geciktiricili Prezervatif İşe Yarıyor Mu?

Geciktiricili prezervatifler penis yüzeyinde anestezik bir etki yaratır. Bu bakımdan fizyolojik etkisi kesinlik taşımaktadır. Ancak erken boşalma sadece fizyolojik bir durum olmadığı için etkisi kişiye bağlıdır. Geciktiricili prezervatifler genellikle yardımcı bir unsur olarak önerilmektedir. Erken boşalmaya kesin çözüm değildir. Gerek fizyolojik etkisi ile gerekse de psikolojik olarak verdiği özgüven boşalma süresini uzatmakta önemli faydalar sunacaktır.


Geciktiricili Prezervatif Fiyatları

Pek çok markaya ait geciktiricili prezervatif ve her markaya ait değişken fiyatlar mevcuttur. Geciktiricili prezervatif Okey, Durex, Fiesta, Safex, Eros, Silky Kiss, Fe ve Contex gibi popüler markaların tümünde mevcut bir çeşittir. Dolayısı ile her fiyatta çeşitlerini temin etmek mümkündür. En yüksek fiyat 18.00TL ile Safex Delay geciktiricili prezervatif için geçerliyken; en düşük fiyat olarak Eros Geciktiricili Kremli Prezervatif için 4.00TL'dir. Belirtilen fiyatlar 1 kutu prezervatif için geçerlidir. Her iki marka için 1 kutuda 12 adet prezervatif mevcuttur.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

PrezervatifRehberi.com Yenilendi!

Prezervatif Rehberi YenilendiPrezervatif ve cinsel sağlık hakkındaki tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz güncel sağlık ansiklopediniz.

İletişime Geçin!

Prezervatif Rehberi İletişimPrezervatifRehberi.com ile iletişim için info@prezervatifrehberi.com adresini kullanabilirsiniz.


ToptanPrezervatif Logo

Bu site Smart Web Tasarım tarafından tasarlanmıştır.
Copyright © 2010 Smart Web Tasarım. Tüm Hakları Saklıdır.