Spermisit Prezervatif

Spermisit bir başka deyişle sperm öldürücüspermisit prezervatif prezervatifler kayganlaştırıcısı içerisinde nonoxynol-9 adlı sperm öldürücü kimyasal içerirler. Prezervatifin spermleri hapseden yapısına destek olarak nonoxynol-9 etkisiyle spermleri etkisizleştirerek yüksek koruma sağlar. Prezervatifin yırtılması ve delinmesi gibi durumlara karşı ekstra  bir tedbir olarak da düşünülebilir. Bu nedenle doğum kontrolü açısından emin olmak isteyen partnerler için ideal bir tercih olacaktır. Böylelikle kaygılardan uzak konforlu bir cinsel ilişki yaşamanıza yardımcı olur.

Nonoxynol-9 cinsel yolla bulaşabilecek hastalıkları önleyebilecek bir etkiye sahip değildir. Spermisit prezervatifler nadiren kaşınma, yanma ve tahriş gibi istenmeyen etkiler gösterebilmektedir. Bu yan etkiler kadın ve erkekte görülebilmektedir. Yan etkiler görüldüğü taktirde derhal kullanıma son vermek gerekmektedir.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

PrezervatifRehberi.com Yenilendi!

Prezervatif Rehberi YenilendiPrezervatif ve cinsel sağlık hakkındaki tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz güncel sağlık ansiklopediniz.

İletişime Geçin!

Prezervatif Rehberi İletişimPrezervatifRehberi.com ile iletişim için info@prezervatifrehberi.com adresini kullanabilirsiniz.


ToptanPrezervatif Logo

Bu site Smart Web Tasarım tarafından tasarlanmıştır.
Copyright © 2010 Smart Web Tasarım. Tüm Hakları Saklıdır.