Prezervatif Çeşitleri

Geciktiricili Prezervatif

Geciktiricili Prezervatif

Geciktiricili prezervatifler kayganlaştırıcılarında benzocaine adlı kimyasal bir madde kullanılarak üretilirler. Kayganlaştırıcı içerisindeki benzocaine oranı %5 civarında olur.

Benzocaine penis derisi tarafından bir miktar emilerek yüzeyde anestezik(uyuşma) bir etkiye neden olur. Bu uyuşma penis derisinin yüzeyinde çok ince bir tabakada etki oluşur dolayısı ile cinsel hazzı ortadan kaldırmaz.

Penis fizyolojik yapısı itibarıyla sürtünme, basınç ve vakum gibi etkilerle uyarılır. Geciktiricili prezervatifler sürtünme etkisi ile oluşan uyarılmayı kısmen baskılar. Bu da boşalma süresini daha rahat kontrol etmeye yardımcı olur.

Geciktiricili prezervatiflerin kullanımı sonrasında 15dk ya kadar uyuşma hissi azalarak etkisini sürdürür.

Geciktirici Prezervatif

Geciktiricili prezervatifleri dilerseniz deneyim amaçlı ya da daha derin hazlar hissetmek için de kullanılabilirsiniz. Hatta normal olduğunu düşündüğünüz ilişki sürenizi daha da uzatmak amacıyla kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Çünkü benzocaine daha etkili anestezik maddeler kullanılana kadar tıbbi amaçlar için kullanılmış bir maddedir.

Geciktiricili prezervatifler benzocaine nedeniyle çok nadiren de olsa kızarma, kaşınma, yanma ve ya tahriş gibi hassasiyetlere neden olabilirler. Bu hassasiyetler sadece erkeklerde ortaya çıkmaz, genital bölgenin daha hassas olması nedeniyle kadınlar için de geçerlidir. Rahatsız edici bir etki yarattığında derhal kullanıma son vermek gerekir.

Erken boşalma büyük ölçüde psikolojik nedenlerden kaynaklanan bir durumdur. Geciktiricili prezervatifler erken boşalma durumunun ortadan kaldırılmasında fiziksel olduğu kadar psikolojik olarak da yardımcınız olabilir.

Erken boşalma düzenli bir cinsel yaşantı içerisinde kendiliğinden ortadan kalkabilmektedir. Düzenli bir cinsel yaşantıya rağmen erken boşalmaktan şikayet ediyorsanız bir uzman desteğinden yararlanmanız faydalı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir