Prezervatif Çeşitleri

Prezervatif Çeşitleri

Prezervatif Çeşitleri

Prezervatif markaları tüketici talepleri doğrultusunda prezervatif çeşitleri açısından geniş seçenekler sunmaktadır. Standart prezervatifler dışında en yaygın kullanılan prezervatif çeşitleri ince, geciktiricili ve renkli prezervatiflerdir.

Ülkemizde satışına izin verilen markaların prezervatif çeşitlerini listeledik. Bu çeşitler hazzı arttırmak, ilişkiyi renklendirmek ya da eğlence amacıyla tercih edilebilir. Kendiniz için en uygun prezervatif çeşidini bulmak için denemelere açık olunması önerilmektedir. 

1. İnce Prezervatifler

İnce prezervatifler haz konusunda çekinceleri olanlar için güvenli sınırlar içerisinde daha ince üretilen prezervatiflerdir. Partnerler arası temas hissini arttırmak için tercih edilmektedir.

2. Geciktiricili Prezervatifler

Geciktiricili prezervatifler kayganlaştırıcısının bileşimi sayesinde bir miktar duyarsızlaşma sağlayarak boşalmayı kontrol etmede yardımcı olabilir. Süreyi uzatmak isteyenler için ideal seçenektir.

3. Renkli Prezervatifler
Renkli Prezervatifler

Renkli prezervatifler farklı duygular keşfetmek ya da eğlence isteyenler için geniş seçenekler sunuyor. Pek çok farklı renkte üretilen prezervatifler genellikle paketleri içerisinde çeşitli renkleri karışık şekilde içermektedir.

4. Tırtıklı Prezervatifler

Nokta ya da çizgi halindeki kabartmalı dokulara sahip tırtıklı prezervatif çeşididir. Uyarılmayı arttırmak amacıyla kabartmalardan yararlanmayı sağlar. Kimi kişilerde tahriş edici olabilmektedir.

5. Kalın Prezervatifler

Ekstra güvenlik ve sağlamlık isteyenler için normal ölçülerden biraz daha kalın yapıda üretilen prezervatiflerdir. Kalın prezervatifler yırtılma ve delinme gibi ihtimalleri azaltmak için tercih edilmektedir.

6. Spermisit Prezervatifler

Kayganlaştırıcı sıvısı içinde sperm hücrelerini öldüren bileşenlere sahip prezervatif çeşitleridir. Spermisit prezervatif yırtılması ya da delinmesi durumunda gebeliğe karşı ekstra koruyuculuk sağlar.

7. Kadın Prezervatifleri (Femidom)

Kadın anatomisi için üretilmiş prezervatif çeşididir. Prezervatif kullanımı konusunda inisiyatifi kadına bırakması ve görece daha iyi koruma sağladığı için tercih edilmektedir. Kadın prezervatifi vajina içerisine yerleştirilerek kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir