Prezervatif Rehberi

Prezervatif Markaları

Prezervatif Markaları

Ülkemizde bulunabilen onlarca prezervatif markası mevcuttur. En popüler prezervatif markalarına göz atmak gerekirse; O.K., Durex, Fiesta, Fe, Eros, Jellia gibi markalar öne çıkmaktadır.

Bu kadar marka çeşitliliği de beraberinde; “Hangi prezervatif markası?”, “Prezervatif neye göre seçilir?” ve “En iyi prezervatif markası hangisidir?” gibi soruları akla getiriyor. Hemen belirtelim, bu soruların tümü kendinize ve partnerinize göre cevaplar bulacaktır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm prezervatif markaları Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Güvenlik açısından aralarında çok ciddi farklılıklar mevcut değildir. Ancak söz konusu güvenlik olunca üst segment ürünlerin diğerlerine nazaran daha kaliteli olduğu bir gerçektir.

Kaliteli Prezervatif Markaları

Belirttiğimiz markalar içerisinde Durex ve O.K. fiyatları itibarı ile üst segmentte yer almaktadırlar. Silky Kiss, Eros ve Jellia ise alt segmentte yer alırlar. Belirttiğimiz gibi bu segmentler arası farklar pazarlama, çeşitlilik ve özellikli ürünlerde aroma, renk ve doku kalitesi gibi farklardan ibarettir.

Kendinize ve partnerinize en uygun prezervatif markasını belirlerken yeniliklere ve deneyselliğe önem vermeniz gerekmektedir. Özellikle markaların öne çıkan çeşitleri ile denemeye başlayabilirsiniz. Bu süreçte prezervatif markanızı belirlerken aynı zamanda hangi prezervatif çeşidinin size daha uygun olduğunu da belirleyebilirsiniz.

Sevdiğiniz Prezervatif Markanızı Bulun

Ülkemizdeki en popüler prezervatif çeşitleri; ince prezervatifler, titreşimli prezervatifler, tırtıklı prezervatifler, geciktiricili prezervatifler ve renkli prezervatiflerdir.

Birkaç marka ve birkaç çeşit belirlemeniz ilişkinize renk katacaktır. Ayrıca prezervatif seçimi sırasında partnerinizle iletişiminizi arttıracaktır. Prezervatif marka ve çeşidinize karar vermek cinsel ilişkiden beklentilerinizi paylaşmanıza yardımcı olacaktır.

Prezervatifinize karar verene kadar pek çok çeşit ve marka deneyecek olmanız ayrıca her ilişkinize macera katacaktır. Birlikte keşfetmenin ilişkinize değer katan pozitif bir durum oluşturacağını unutmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir