Prezervatif Çeşitleri

Tırtıklı Prezervatif

Tırtıklı Prezervatif Nedir?

Tırtıklı prezervatifler üzerlerinde yer alan kabartmalar sayesinde daha çok uyarılmayı sağlamak üzere üretilen prezervatiflerdir. Halka, nokta ve yivli kabartmalardan ya da bunların kombinasyonlarından oluşan tırtıklı prezervatif çeşitleri vardır.

Tırtıklı prezervatif yüzey dokusu nedeniyle özellikle kadınlar için uyarıcı bir etkiye sahiptir. Ancak sürtünme etkisinin yanı sıra dolaylı olarak da birleşme esnasında karşılıklı olarak tatmin yaratır. Tırtıklı prezervatifin dokusu bazı durumlarda rahatsız edici olabilir. Bu gibi durumlarda kullanımı sonlandırmak faydalı olacaktır.

Şimdi Oku

Geciktiricili Prezervatif

Geciktiricili Prezervatif

Geciktiricili prezervatifler kayganlaştırıcılarında benzocaine adlı bir madde kullanılarak üretilirler. Geciktirici prezervatifler hakkında her şey yazımızda!

Tırtıklı Prezervatifin Özellikleri

Tırtıklı prezervatifin kabartmalı dokusu ilişki esnasında vajinaya daha fazla uyarılma sağlamayı amaçlar. Prezervatif üzerindeki kabartmalar gözle ya da dokunarak kontrol edildiğinde kabartma dokusunun ince olduğu düşünülmemelidir. Hassas vajina dokusu için oldukça etkili bir dokuya sahiptir.

Prezervatif üzerinde bulunan kabartma dokusu vajinada ekstra uyarılmalara neden olarak kadınların aldığı hazzı arttırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca prezervatiflerin dokusuzluğundan şikayet edenler için iyi bir alternatif olabilir.

Konu prezervatif kullanımı olunca partner uyumu için keşiflere şans tanımak faydalı olacaktır. Partnerinizle favori prezervatif çeşitlerine karar vermeden önce mümkün olduğunca fazla çeşidi denemeniz faydalı olabilir.

Tırtıklı Prezervatif Tahriş Ediyor mu?

Tırtıklı prezervatif tahriş ediyor mu

Tırtıklı prezervatif üzerindeki kabartmalar vajina duvarına sürtünerek hassasiyet ve tahrişe neden olabilmektedir. Sürtünme etkisiyle birlikte oluşan tahriş durumunda yanma ve batma hissi oluşabilir.

Tırtıklı prezervatifin neden olabileceği bir tahrişi önlemek için su bazlı kayganlaştırıcılar ya da ıslaklık yardımcı olacaktır. Ancak tahriş olmasa bile tırtıklı prezervatif herkesin keyif alacağı bir çeşit değildir. Mutlu olmadığınızda kullanımında ısrar etmeyip bir başka prezervatif çeşidini kullanarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Anal seks esnasında rektumda tahrişe ve kanamalara sebep olabileceği için kabartma dokulu prezervatiflerin tercih edilmemesi, kullanıldığı takdirde dikkat edilmesi gerekmektedir. Oral seks için kullanımında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Tırtıklı Prezervatif Yorumları

Deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlarda belirterek bu konuda araştırma yapanlara katkı sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir